Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Polyfunkčný dom na Palánku [V príprave]

Polyfunkčný dom na Palánku [V príprave] pred 6 rokmi 3 mesiacmi #25347

• mike
  • mike-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Admin
  • Dostali ste poďakovanie 17
Polyfunkčný dom na Palánku

Polyfunkčný objekt pre bývanie, doplnkovo pre obchod a služby

Lokalita: V súčasnosti je územie voľné, bez zástavby, nachádza sa v dvorovom areáli Piaristického kostola a gymnázia priamo za ohradným múrom.
Podlažnosť: 4NP - štvrté ustúpené
Parkovacích miest: 60
Bytov: 41, z toho 3 byty 1-izbové, 14 bytov 2-izbových, 22 bytov 3-izbových a 2 byty 4-izbové
Občianska vybavenosť: 11 priestorov pre obchod a služby
Termín ukončenia: 2016

Riešené územie sa nachádza v centrálnej mestskej pamiatkovej zóne, medzi ulicami Palánok a Piaristická, v centre mesta Nitra.

Pozemok s navrhovaným polyfunkčným domom na Palánku je situovaný za ohradným múrom v areáli bývalej záhrady piaristického kláštora, susedí s objektom kostola a Piaristického Gymnázia sv. J. Kalazanského.

Zo strany navrhovanej stavby sa zrealizuje verejná pešia komunikácia na ul. Palánok; na juhozápadnej časti objektu bude stopa historického múru prezentovaná v dlažbe, tým sa šírka verejného chodníka mimo prečnievajúcich častí objektu rozšíri na 1,8 m; šírka verejnej pešej komunikácie medzi zachovanou časťou historického múru a objektom, nad ktorou je zabezpečená podchodná šírka bude 3,17 m.
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.

Re: Polyfunkčný dom na Palánku [V príprave] pred 6 rokmi 3 mesiacmi #25348

• Palino
  • Palino-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Rešpektovaný člen
  • Dostali ste poďakovanie 1
Nemôžem si pomôcť, ale tí architekti nevedia navrhnúť niečo krajšie, hodnotnejšie? Takáto škatula sa mi vôbec nepáči :oops:
Obzvlášť do tohoto historického prostredia by som prijal inú architektúru, krajšiu a zaujímavejšiu, niečo čo aj budúce generácie budú obdivovať.

Najnovšie foto: palino.estranky.sk/fotoalbum/_novinky_/najnovsie/
Posledná úprava: pred 6 rokmi 3 mesiacmi od Palino.
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.
  • Strana:
  • 1
Moderátori: keyboard
Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd