Na R1 medzi Trnavou a Nitrou osádzajú nové zvodidlá, obmedzenia v doprave

Medzi Nitrou a Trnavou platia obmedzenia pre výstavbu nových zvodidiel

Národná diaľničná spoločnosť začala 8. apríla 2015 s osádzaním nových zvodidiel na diaľniciach a rýchlostných cestách. Nitry sa týka výmena zvodidiel na R1 medzi Trnavou a Nitrou. Koniec prác je naplánovaný do 31. októbra 2015.

Počas realizácie stavebných prác bude nutné znížiť maximálnu povolenú rýchlosť na úsekoch, kde sa práve zvodidlá budú osádzať, na 80 km/hod. Na úsekoch rýchlostnej cesty R1 budú pri prácach zúžené jazdné pruhy do jedného.

Obmedzenia

Od pondelka do štvrtka bude v prípade prác v strednom deliacom páse sprístupnený pre motoristov jeden pruh v smere do Trnavy a do Nitry. Do soboty do 12:00 hod. sa v smere do Nitry, príp. Zvolena sprístupnia dva pruhy a naopak, od soboty do pondelka do 12:00 hod. sa dva pruhy sprístupnia v smere do Trnavy, príp. Žiaru nad Hronom.

Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila verejnú súťaž na zvýšenie bezpečnosti dopravy v úseku R1 Trnava - Nitra v dĺžke 38,2 kilometra (km) a R1A (Severný obchvat Nitry) v dĺžke 6,6 km minulý rok. Ide o výmenu poškodených a nevyhovujúcich zvodidiel za oceľové/betónové na krajnici a v deliacom páse. Náklady predstavujú sumu 19,683 mil. eur bez DPH. Modernizáciou prešli minulý rok aj odpočívadlá pri Veľkom Záluží v oboch smeroch.

Fotogaléria - osádzanie zvodidiel na R1 pred Nitrou

R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava NitraZdroj: Nitralive.sk, NDSKomentáre  

+3 # Josef 2015-04-17 16:02
Dobrý deň,
mal by som k tomuto otázku, či aj na R1A pribudnú aj protihlukové steny. Jedná sa konrétne o časť Nitra-Kynek, kde sa tento problém nerieši už roky, nakoľko samotná R1 vedie iba neskutočných 50 metrov od obývanej časti. Ak máte nejaké info, poprosím o zverejnenie, respektíve, keby sa našiel niekto, kto by kompetentným vedel poukázať na tento obrovský nedostatok. Ďakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Michal Šimonek 2015-04-17 16:28
Dobrý deň, v súčasnosti je neukončené verejné obstarávanie na Vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie (DSP), dokumentácie stavebného zámeru (DSZ), dokumentácie na ponuku (DP) a výkon autorského dozoru (AD) pre stavbu Obstarávanie by malo byť ukončené v máji. Tento rok to myslím si nebude reálne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Mate 2015-04-28 15:13
Mňa by zase zaujímalo kedy sa budú riešiť na R1A protihlukové steny pod Zoborom. Kompetentní sa tým asi vôbec nezaoberajú, že na ľavej časti Zobora je dosť veľký hluk z R1A
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť