Vodiči pozor, na diaľnici R1 sa zrazilo vyše dvadsať áut

Diaľničný úsek je uzatvorený, policajti odkláňajú dopravu. Na mieste zasahujú hasiči z Nitry, Zlatých Moraviec a Selenca

NITRA 8. februára (WEBNOVINY) – Diaľnicu R1 museli policajti uzatvoriť pre hromadné nehody na dvoch miestach. V smere z Banskej Bystrice do Nitry sa približne na 53. kilometri pri odbočke na Beladice zrazilo asi 25 áut, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru Božena Bruchterová.

Počet zranených zatiaľ nie je známy

Podľa prvotných informácií nie je nikto v ohrození života. Podľa Bruchterovej je pravdepodobnou príčinou hromadnej zrážky áut nepriaznivé počasie. Úsek je uzatvorený, policajti odkláňajú dopravu už pri odbočke na Zlaté Moravce, Tesárske Mlyňany. Vzhľadom zlú situáciu na ceste polícia vyzýva vodičov, aby využili už cestu na Tlmače, Kalná nad Hronom - Vráble- Nitra, čiže zišli z R1 pri Hronskom Beňadiku.

Na mieste zasahujú hasiči z Nitry, Zlatých Moraviec a Selenca, informoval hovorca hasičov Viliam Pánsky. Spolu s ostatnými záchrannými zložkami sa snažia dostať do bezpečia približne 70-80 osôb, ktoré uviazli v kalamite na diaľnici spôsobenej snehom a vetrom.

Nehoda sa stala aj v smere zo Serede do Trnavy

Hromadná nehoda sa stala aj na deviatom kilometri v smere zo Serede do Trnavy. Zrazilo sa tam približne 12 áut, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová. Išlo zväčša o škodové udalosti a zranená bola jedna osoba. Prichádzajúce autá narazili aj do dvoch policajných áut, ktoré nehodu zabezpečovali.

Foto z navigácie Waze

R1 sneh kalamita

Pozor - na ceste I/51 pred a za Veľkým Lapášom hlásia vodiči ľad a zlé podmienky

I/51 sneh kalamita


Na ceste I/65 sa tvorí kolóna áut od úrovne Štitár po Beladice

I/65 sneh kalamita

Polícia vyzýva vodičov, aby dodržiavali pokyny policajtov, prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Na väčšine územia Slovenska sa na vozovke tvoria snehové záveje a dochádza ku kolíznym situáciám. Vodiči by sa mali riadiť pokynmi policajtov a v dôsledku zníženej viditeľnosti používať stretávacie svetlá,prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné. Na cestách je maximálny počet policajtov, ktorí riadia premávku a pomáhajú vodičom.


Takto to dnes vyzeralo na vjazde na R1

R1 sneh kalamita


Aktuálny pohľad na dopravné obmedzenia - nehoda pred odbočkou na BeladiceZdroj: © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené., foto InstagramPridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť